W kolejnym sezonie znów zmieniła się formuła serialu. Od 28 XII 1974 do 10 V 1975 dostaliśmy równo 20 odcinków w 5 świetnych historiach, w tym Robota z dość… interesującą tytułową maszyną (poczekajcie, aż zobaczycie, jak rośnie; Dwunasty zresztą też go spotka w komiksie Titana „Robo Rampage”), słynną Arkę w Kosmosie, która znajdzie kontynuację w słuchowiskach „Destination: Nerva” z Czwartym i „Wirrn Isle” z Szóstym (a poza tym, tot utaj , i Genezę Daleków, w której… A zresztą, tytuł mówi chyba sam za siebie. W dodatku, jak wynika ze słuchowiska „Ascension”, wydarzenia z tej historii są ściśle związane z wybuchem Wojny Czasu.

A jeśli chcecie wiedzieć co działo się na Skaro jeszcze przed Genezą to możecie sięgnąć po słuchowisko Davros z szóstym Doktorem. 

Robot
("Robot")

Doktor wraz z żołnierzami UNIT-u musi rozwiązać zagadkę kradzieży planów nowej broni. Sprawa komplikuje się, gdy broń okazuje się być w istocie potężnym robotem bojowym.

Sama kradzież zaś była tylko pierwszym krokiem w wielkim spisku, którego celem jest wywołanie konfliktu nuklearnego.

Liczba odcinków: 4

Scenariusz i reżyseria: Terrance Dicks i Christopher Barry

Napisy: Mayev, Rumiko, Linka716

Arka w Kosmosie
("The Ark in Space")

Doktor wyrusza na krótki lot i trafia na nieaktywną stację Nerva, która w odległej przyszłości orbituje wokół Ziemi. Na stacji znajdują się ostatni mieszkańcy Ziemi, ocaleni po tym, jak jej powierzchnia została spustoszona rozbłyskiem słonecznym tysiące lat wcześniej.

Niestety, Arka została zaatakowana przez obcą formę życia – insekta, który potrafi przejąć kontrolę nad ciałem i umysłem nosiciela. Doktor ma mało czasu, by uratować uciekinierów przed pasożytem.

Liczba odcinków: 6

Scenariusz i reżyseria: Robert Holmes i Rodney Bennett

Napisy: Mayev, Rumiko, Linka716

Sontariański Eksperyment
("The Sontaran Experiment")

Doktor wraca na Ziemię, która jednak zdaje się być kompletnie opustoszała. Niedługo potem zostaje porwany przez… cóż, kosmitów, którzy przybyli na Ziemię w odpowiedzi na sygnał wezwania pomocy.

Jego kompani muszą więc radzić sobie sami. Wkrótce dowiadują się, że w pobliżu wylądował jeszcze jeden statek kosmiczny. I jego załoga akurat nie mają dobrych zamiarów.

Liczba odcinków: 2

Scenariusz i reżyseria: Bob Baker i Dave Martin oraz Rodney Bennett

Napisy: Mayev, Rumiko, Linka716

Geneza Daleków
("Genesis of the Daleks")

Doktor i jego towarzysze zostają przeniesieni przez samych Władców Czasu na planetę Skaro. Władcy uznali, że istnienie Daleków jest zbyt groźne, należy więc zmienić historię i zniszczyć ich jeszcze w zarodku.

Tak Doktor po raz pierwszy staje twarzą w twarz z naukowcem Davrosem…

Liczba odcinków: 6

Scenariusz i reżyseria: Terry Nation i David Maloney

Napisy: Mayev, Rumiko, Linka716

Zemsta Cybermenów
("Revenge of the Cybermen")

Doktor i jego towarzysze ponownie trafiają na stację Nerva, do czasów na kilka tysiącleci przed poprzednią wizytą. Tym razem stacja orbituje wokół obfitej w złoża złota planety Voga. Dowiadują się, że planeta znalazła się na celowniku Cybemenów. Złoto jest dla Cybermenów groźne, dlatego postanowili oni zniszczyć Vogę.

Doktor znów będzie musiał ratować cały glob.

Liczba odcinków: 4

Scenariusz i reżyseria: Gerry Davis i Michael Briant

Napisy: Mayev, Rumiko, Linka716