Ostatni z utraconych sezonów. Odcinek 1 wyemitowano 10 VIII 1968 roku, zaś ostatni 22 VI 1969. Z tych 44 odcinków zaginęło bardzo niewiele bo tylko 7, z których dwa odtworzono już w formie animowanej. I całe szczęście, bo to jeden z najlepszych sezonów. Świetna ekipa w TARDIS i 7 naprawdę rewelacyjnych historii, a wśród nich: pełen abstrakcji i przerażająco zabawnych momentów "The Mind Robber", emocjonujące "The Seeds of Death", rewelacyjne "Invasion" i epickie "The War Games". Będzie dużo wrażeń, dużo zwrotów akcji i na pewno dużo zaskoczeń.

Dominatorzy
("The Dominators")

Opowieść odpowiada na pytanie, jak ocalić skrajnie pacyfistyczną społeczność przed zagładą. Mieszkańcy planety Dulkis, zostają napadnięci przez cywilizację Dominatorów i ich robotycznych sługów, Kwarki. Chcą oni zasiać radioaktywne nasiona w jądrze planety, aby stworzyć rezerwuar paliwa wielkości całej planety. Mimo iż bardziej są kojarzone z Czwartym, w tej historii po raz pierwszy pojawiają się tzw. "jelly babies", popularne w Wielkiej Brytanii żelki.

Ciekawostka: Kwarki były odgrywane przez dzieci z pobliskiej szkoły aktorskiej, aczkolwiek ich głos był dograny później, przez aktorkę Sheilę Grant.

Liczba odcinków: 5
Scenariusz i reżyseria: Mervyn Haisman, Henry Lincoln i Morris Barry

Złodziej Umysłu
("The Mind Robber")

Odcinek w stylu: zaczynamy od trzęsienia ziemi, a potem napięcie stopniowo rośnie. Tyle że zamiast trzęsienia, mamy... eksplodującą TARDIS. A Doktor i spółka trafiają do świata co najmniej tak wariackiego, jak Kraina Czarów. Jeśli zastanawialiście się, o czym mówił Jedenasty na Akhaten, krzycząc o 'wszechświatach, gdzie prawa fizyki są dyktowane umysłem szaleńca', to najpewniej miał na myśli m. in. ten świat. Świat zagadek logicznych i mitycznych stworzeń. Świat, w którym błąd w układaniu puzzli może drastycznie zmienić wygląd twojego przyjaciela. Świat, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje. 

Liczba odcinków: 5
Scenariusz i reżyseria: Peter Ling i David Maloney

Inwazja
("The Invasion")

Doktor i towarzysze odwiedzają Ziemię, na której niedawno powstała jednostka sił specjalnych UNIT. Na jej czele stanął nie kto inny jak awansowany na stopień brygadiera Alistair Gordon Lethbridge-Stewart. Nie jest to jednak wizyta przyjacielska, gdyż okazuje się że organizacja ta ma pełne ręce roboty. Dyrektor firmy International Electromatics, zajmującej się produkcja sprzętów elektronicznych, Tobias Vaughn, planuje wyemitować hipnotyzujący sygnał mający sparaliżować całą ludność. Po co? Z kim współpracuje? Doktor będzie się musiał tego dowiedzieć i go powstrzymać!

Nawiązania do tej historii pojawiają się między innymi w książce Original Sin, gdzie powraca postać Tobiasa Vaughna i słuchowisku The Isos Network, w którym wyjaśnione jest skąd przybyli główni antagoniści. 

Liczba odcinków: 8 (odcinki #1 i #4 w formie rekonstrukcji lub animacji)
Scenariusz i reżyseria: Derrick Sherwin i Douglas Camfield

Krotoni
("The Krotons")

Tę historię chętnie porównałbym do "Czarnoksiężnika z Oz". Obca planeta, na której ludzie są poddawani testom na inteligencję. Czempioni mogą dostąpić 'zaszczytu'  i iść na spotkanie ze swoimi panami, Krotonami. Oczywiście nikt z żyjących Krotonów na oczy nie widział. Czym więc tak naprawdę są? Czego chcą? Skąd przybyli? Żeby się tego dowiedzieć, Doktor będzie musiał sam podejść do testu i zostać czempionem. No chyba, że ktoś okaże się jeszcze lepszy od niego.

Liczba odcinków: 4
Scenariusz i reżyseria: Robert Holmes i David Maloney

Ziarna Śmierci
("The Seeds of Death")

Baza Księżycowa, którą tym razem widzimy już w innym okresie historycznym (teraz pełni funkcję centrum dowodzenia nad ogólnoświatowym systemem transferu materii) zostaje opanowana przez Lodowych Wojowników. Światowy transport żywności zostaje wstrzymany, zamiast tego, Wojownicy rozsyłają na Ziemię tajemnicze strąki. Żeby ich powstrzymać, Doktor musi dostać się z Ziemi na Księżyc. A ponieważ w tamtym czasie TARDIS była jeszcze bardziej nieposłuszna niż w New Who, postanawia użyć starej rakiety. To nie będzie łatwa podróż...

Liczba odcinków: 6
Scenariusz i reżyseria: Brian Hayles i Michael Ferguson

Kosmiczni Piraci
("The Space Pirates")

Ostatnia historia, której jakaś część jest zaginiona, dzieje się mniej więcej w XXII wieku na pokładzie kosmicznego nadajnika podczas ataku piratów. Na szczęście, poza Doktorem, z piratami zmierzy się militarna organizacja zwana Międzygwiezdnym Korpusem Kosmicznym, pod dowództwem generała Hermacka i majora Warne. Są oni przekonani, że z szajką piracką powiązana jest pewna firma górnicza Madeleine Issigri. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw wewnętrzne konflikty w firmie, a sama Issigri stanie po stronie Korpusu. 

Firma Górnicza Issigri stała się później Międzyplanetarną Firmą Górniczą według książki pt. The Menagerie. Jamie wspomina postaci i organizacje z tej historii Szóstemu Doktorowi, gdy ten mówi o planecie Ta w słuchowisku pt. Last of the Cybermen.

Liczba odcinków: 6 (wszystkie, z wyjątkiem odcinka #2, są w formie rekonstrukcji)
Scenariusz i reżyseria: Robert Holmes i Michael Hart
Nasze napisy

Gry Wojenne
("The War Games")

Bardzo ważna historia, której nie można przegapić. Doktor odkrywa, że ktoś urządza sobie niebezpieczną rozrywkę, w postaci wyciągania wojowników i żołnierzy z różnych epok historycznych i wystawiania ich naprzeciw siebie do walki. Już samo to brzmi poważnie, ale robi się jeszcze poważniej, kiedy Doktor odkrywa kto za tym stoi. Z tym wrogiem, nasz podróżnik nie wygra w pojedynkę. Jest tylko jedno miejsce, gdzie może udać się po pomoc w powstrzymaniu groźnego antagonisty. 

Pytanie czy Doktor jest gotów, aby o tę pomoc poprosić...

Liczba odcinków: 10
Scenariusz i reżyseria: Terrance Dicks, Malcolm Hulke i David Maloney