Sezon 24 powraca do starej formuły, bez całosezonowego motywu przewodniego (coś, do czego serial wróci dopiero w 2005 roku). Emitowany był od 7 Września 1987 do 7 Grudnia 1987 a dostaliśmy w nim łącznie cztery historie: dwie trzyodcinkowe i dwie czteroodcinkowe, więc tylko 14 odcinków. Klimat lat osiemdziesiątych wprost wylewa się z ekranu. W tym sezonie debiutuje jeden ze znaków rozpoznawczych Doktora - parasol z uchwytem w kształcie znaku zapytania, a także towarzyszka, która ma chyba najbogatszą historię w Expanded Universe - Ace.

 

Czas i Rani 
("Time and the Rani") 

W tej historii okazuje się jak bardzo Doktor zna swoich towarzyszy, nawet jeśli nie jest sobą. TARDIS zostaje ściągnięta na planetę Lakertia. Rani, jedna z dawnych wrogów Doktora, podszywa się pod jego towarzyszkę i próbuje przekonać do pomocy w stworzeniu broni wykorzystującej wybitne umysły. Jej celem jest przejęcie kontroli nad asteroidą złożoną z materii dziwnej. Czy Doktor połapie się na czas, że jest wykorzystywany i czy uda mu się powstrzymać ten złowieszczy plan?

Ciekawostka: Począwszy od tego odcinka, serial ma nowe intro. Była to jedna z pierwszych w historii czołówek CGI. Kosztowała 20,000 funtów, powstawała sześć tygodni, a niektóre kadry renderowały się nawet cały dzień!

Liczba odcinków: 4
Scenariusz i reżyseria: Philip i Jane Bakerowie, Andrew Morgan
Napisy: Astroni

 

Rajskie Wieże 
("Paradise Towers") 

Doktor postanawia zabrać Mel do luksusowych apartamentów, Rajskich Wież, które obiecują spokojne życie swoim rezydentom. Niestety, jak to w Doctor Who bywa, daleko im do obiecywanego raju. Zamiast tego mamy mundurowych strażników (zastanawiająco podobnych do nazistów) przestrzegających księgi zasad co do joty (nawet jeśli każe im stanąć tyłem do więźnia z zamkniętymi oczyma i rękami na głowie), oraz kobiece gangi różnokolorowych Kangów z własnym wymyślonym językiem. Ale jak doszło do tego stanu rzeczy? Kto tym wszystkim zarządza? I co takiego kryje się w piwnicy, że nikt tam nie ma wstępu, a Ci, którzy mają, i tak boją się tam schodzić?

Ciekawostka: Richard Briers, grający postać Dozorcy, tak bardzo wczuł się w rolę imitującą Hitlera, że aż wzbudzał niepokój u producenta i redaktora, do tego stopnia, że podobno był bliski zwolnienia.

Liczba odcinków: 4
Scenariusz i reżyseria: Stephen Wyatt i Nicholas Mallett
Napisy: Astroni

 

Delta i Sztandarowcy
("Delta and the Bannermen")

Doktor zostaje 10 000 000 000 klientem i wygrywa wycieczkę... Na Ziemię do wakacyjnego obozu Shangri-La w 1959 roku, więc przygotujcie się na duża dawkę rock'n'rolla! Jest to jednak kolejna spokojna wycieczka, która komplikuje się, gdy pewien sekret wychodzi na jaw. Doktor będzie musiał powstrzymać ludobójstwo na skalę planetarną i ocalić ostatnie stworzenia z planety Chumeria.

Ciekawostka: Była to pierwsza i jedyna historia w klasycznej erze serialu stworzona całkowicie (z wyjątkiem sceny wewnątrz TARDIS) w Walii. Co prawda historie Zielona Śmierć i Pięciu Doktorów również były kręcone w Walii, ale były to pojedyncze sceny. Od 2005 roku jest to standardowa lokacja powstawania Doctor Who i spin-offów Torchwood i Przygody Sary Jane.

Liczba odcinków: 3
Scenariusz i reżyseria: Malcolm Kohll i Chris Clough
Napisy: Astroni

Smoczy Ogień

("Dragonfire")

Kosmiczna kolonia handlowa Lodolandia, na ciemnej stronie planety Svartos znajduje się pod kontrolą bezdusznego i mściwego Kanea. Doktor spotyka tam dawnego znajomego, Sabaloma Glitza, który jest w posiadaniu mapy, prowadzącej do ukrytego ponoć na terenie kolonii skarbu. Nasz Władca Czasu jest oczywiście jak najbardziej zainteresowany, podobnie z resztą jak Mel i pewna kelnerka w barze, jednak przemytnik nie wyraża zgody na towarzystwo kobiet. Jak się zapewne domyślacie, nie będą one grzecznie czekać; w końcu tam czeka przygoda, skarb i... jeden z najdziwniejszych i najbardziej dosłownych cliffhangerów w historii serialu?

W powieści Conundrum Ace znajduje w bibliotece świata fikcji książkę o wydarzeniach tej historii. Fani filmów Obcy i Poszukiwacze Zaginionej Arki mogą znaleźć w tej historii pewne nawiązania, a z kolei fanów Hobbita może rozbawić fakt fabularnego podobieństwa do tej historii, zwłaszcza, że Sylvester McCoy gra Radagasta w jego filmowej adaptacji.

Liczba odcinków: 3
Scenariusz i reżyseria: Ian Briggs i Chris Clough
Napisy: Astroni