Drugi sezon "Doctor Who" składa się z 39 odcinków, podzielonych na 9 historii. Emitowany był od 31 X 1964 roku do 24 VII 1965 roku. Linki w tym dziale prowadzą do strony chomikuj.pl, gdzie znajdziecie przetłumaczone wszystkie epizody oraz linki do odcinków na CDA z wtopionymi napisami.

Planeta Gigantów
("The Planet of Giants") 

Zabawna opowieść w stylu Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki, jest przy tym trochę zabawy z prawami fizyki. A przy okazji jest to pierwsza historia, w której Doktor nie walczy z tajemniczymi kosmitami, lecz musi zmierzyć się z niegodziwymi Ziemianami, wplątanymi we własne kryminalne intrygi. Wbrew sztampowemu pomysłowi, jest to naprawdę zabawna opowieść.

Liczba odcinków: 3

Scenariusz i reżyseria: Louis Marks i Mervyn Pinfield, Douglas Camfield

Napisy: Skuurwol

Inwazja Daleków na Ziemię
("The Daleks Invasion on Earth")

Twórcy nie mogli kazać fanom czekać zbyt długo na powrót Daleków, nawet w latach 60. Historia o inwazji na Ziemię toczy się w przyszłości i jest jedną z najbardziej szalonych opowieści z Dalekami, mającą w sobie elementy wojenne oraz fantastyczno-naukowe (zdecydowanie bardziej "fantastyczno"). Ale pozostaje dosyć emocjonującą i niezaprzeczalnie kultową - choćby Dalekowie na tle Westminsteru i Big Bena albo monolog jaki Doktor wygłasza do Susan.

Liczba odcinków: 6

Scenariusz i reżyseria: Terry Nation i Richard Martin 

Napisy: Skuurwol

Ratunek
("The Rescue")

Podróżnicy natrafiają na obcej planecie na rozbitków z Ziemi, nękanych przez tajemniczego potwora Koquillona.

Okazuje się jednak, że potwór nie jest tym, czym się wydaje. Krótka historyjka, z dozą tajemnicy i wartką akcją.

Liczba odcinków: 2

Scenariusz i reżyseria: David Whitaker i Christopher Barry

Napisy: Skuurwol

Rzymianie
("The Romans") 

Podróżnicy trafiają do pałacu cesarza rzymskiego Nerona. Nie oczekujcie jednak whowiańskiej wersji Quo Vadis, to po prostu sympatyczne perypetie Doktora, który trafia przypadkiem w centrum wydarzeń i udaje kogoś, kim nie jest. Ale nietrudno się domyśleć, że temat Wielkiego Pożaru będzie tu poruszony. Postać szalonego Nerona też jest całkiem ciekawie ukazana. A finał opowieści jest jednym z kamieni milowych w rozwoju samego Doktora, który z nieufnego i nieangażującego się Władcy Czasu, staje się powoli bohaterem, jakiego znamy z New Who.

Liczba odcinków: 4

Scenariusz i reżyseria: Dennis Spooner i Christopher Barry 

Napisy: Skuurwol

Planeta Sieci
("The Web Planet")

Pod względem scenografii i kostiumów to chyba moja ulubiona historia z sezonu 2, a może i całej Ery Pierwszego. Tajemnicza planeta, na której ciężko określić, co jest realne. Po powierzchni biegają gigantyczne mrówki, w powietrzu latają ogromne ćmy, a zagadkowa siła uniemożliwia TARDIS opuszczenie planety. Po raz kolejny podróżnicy zostają wplątani w wojnę domową, od której wyniku zależy ich własna wolność.

Liczba odcinków: 4

Scenariusz i reżyseria: Bill Strutton i Richard Martin 

Napisy: Skuurwol

Krucjata
("The Crusade")

Ziemia Święta, czasy Trzeciej Krucjaty. Przyjaciele znów zostają rozdzieleni - kiedy Barbara zostaje porwana przez Arabów, a Ian wystawiony mrówkom na żer, Doktor zaprzyjaźnia się z samym Ryszardem Lwie Serce. Ale nawet on nie jest bezpieczny pośród zakulisowych intryg dworu królewskiego. Czysto historyczna opowieść.

Liczba odcinków: 4 (odcinki #2 i #4 w formie rekonstrukcji)

Scenariusz i reżyseria: David Whitaker i Douglas Camfield 

Napisy: Skuurwol

Kosmiczne Muzeum
("The Space Museum")

Podróżnicy trafiają do niezwykłego muzeum, gromadzącego artefakty z całej galaktyki. Z powodu awarii w TARDIS mają przy tym niewielki wgląd w przyszłe wydarzenia i zatrwożeni odkrywają, że w niedalekiej przyszłości oni sami mają stać się muzealnymi eksponatami. Doktor będzie musiał rozgryźć, kto im grozi i powstrzymać ich, zanim będzie za późno. Niezwykle interesująca historia.

Liczba odcinków: 4

Scenariusz i reżyseria: Glyn Jones i Mervyn Pinfield

Napisy: Skuurwol

Pościg 
("The Chase")

Doktor i jego towarzysze wałęsają się po czasie i przestrzeni. Nie spodziewają się, że ich tropem podążają Dalekowie. Rozpoczyna się szalony pościg poprzez najróżniejsze planety i epoki, wliczając w to również wydarzenia dobrze znane z historii, jak okręt Mary Celeste. Ciekawa, zabawna i bogata historia. Osobiście nigdy nie mogłem zdecydować, co w tym sezonie jest moim faworytem: omawiany PościgMuzeum, czy może Mnich.

Liczba odcinków: 6

Scenariusz i reżyseria: Terry Nation i Richard Martin, Douglas Camfield

Napisy: Skuurwol

Mąciciel Czasu
("The Time Meddler") 

Tym razem podróżnicy trafiają do Anglii w XI wieku, gdy wojna z Wikingami wisi na włosku. Ale nie oni będą ich największym zmartwieniem. Prawdziwym problemem okaże się tajemniczy Mnich. Jeśli jeszcze nie zrozumieliście, że początki serialu wcale nie były epoką lamerskich, przyziemnych i asekuracyjnych pomysłów, to te 4 odcinki rozwieją Wam resztki wątpliwości.

Liczba odcinków: 4

Scenariusz i reżyseria: Dennis Spooner i Douglas Camfield

Napisy: Skuurwol