Emitowany od 4 IX 1976 do 2 IV 1977. Jeden z moich ulubionych sezonów. Jego pierwsza historia znalazła kontynuację w komiksach DWM "The Mark of Mandragora" z Siódmym Doktorem, druga - w słuchowisku "Eldrad must Die!" z Piątym Doktorem.

Ostatnia historia zabiera nas w mroczne zaułki XIX-wiecznego Londynu i wspaniały klimat gotyckiego horroru. Zaś Zabójczy Zamachowiec to jedna z najsłynniejszych historii w całym Classic Who. Powiadają, że znajdziecie tu wszystko, czego chcecie się dowiedzieć o polityce Władców Czasu.

Spektakl Mandragory
("The Masque of Mandragora")

TARDIS zostaje zwabiona do Włoch końca XV wieku. Sprowadziło ją tu żyjące źródło energii, niezwykła struktura znana jako Helisa Mandragory. To jednak nie jest najdziwniejsza rzecz na jaką natkną się tu podróżnicy; będą musieli uporać się z pałacowymi intrygami, mrocznym kultem wyznającym Helisę oraz samą Mandragorą, która będzie chciała pochłonąć Księżyc.

Liczba odcinków: 4

Scenariusz i reżyseria: Louis Marks, Rodney Bennett

Napisy: Mayev, Rumiko, Linka716

Ręka Strachu
("The Hand of Fear")

TARDIS ląduje w kamieniołomie tuż przed tym, jak ekipa górnicza wysadza fragment skał. Towarzyszka Doktora zostaje pogrzebana pod gruzami, a kiedy Doktor ją wyciąga - ma przy sobie tajemniczą kamienną dłoń.

Od tamtej pory nie jest sobą, tajemnicza siła przejmuje nad nią kontrolę. Złowroga istota pragnie wrócić do życia, a kamienna ręka jest dla niej łącznikiem ze światem fizycznym.

Liczba odcinków: 4

Scenariusz i reżyseria: Bob Baker i Dave Martin oraz Lennie Mayne

Napisy: Mayev, Rumiko, Linka716

Zabójczy Zamachowiec
("The Deadly Assassin")

Doktor zostaje przywołany do powrotu na rodzinną Gallifrey. Zbliża się ważna ceremonia Władców Czasu, a Doktora dręczy wizja, że stanie się na niej coś strasznego.

Stary wróg powraca, by obalić ich cywilizację i tylko Doktor może go powstrzymać. Jeśli jednak nie będzie ostrożny i za bardzo wmiesza się w polityczne rozgrywki, on sam zostanie uznany za wichrzyciela i zdrajcę. Nie ma to jak w domu...

Liczba odcinków: 4

Scenariusz i reżyseria: Robert Holmes i David

MaloneyNapisy: Mayev, Rumiko, Linka716

Twarz Zła
("The Face of Evil")

Opuściwszy rodzinną planetę, Doktor ląduje w prymitywnym świecie, zamieszkałym przez 2 wrogie plemiona. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jedna z grup nazywa Doktora Złym. Albo gdyby nie tajemnicze niewidzialne istoty buszujące po lesie.

Na dodatek po bliższym poznaniu świat zaczyna wyglądać raczej na postapokaliptyczny niźli prymitywny. Doktor zachodzi w głowę, o co w tym wszystkim chodzi i co tak naprawdę wydarzyło się na planecie...

Liczba odcinków: 4

Scenariusz i reżyseria: Chris Boucher i Pennant Roberts

Napisy: Mayev, Rumiko, Linka716

Roboty Śmierci
("The Robots of Death")

Tym razem Doktor będzie musiał rozwiązać sprawę morderstw wśród kosmicznych górników.

Wkrótce zaczyna niepokoić go, jak bardzo ludzie ci polegają w swojej pracy na robotach. Czy to możliwe, że zbuntowane maszyny zaczęły zabijać właścicieli?

Liczba odcinków: 4

Scenariusz i reżyseria: Chris Boucher i Michael Briant

Napisy: Mayev, Rumiko, Linka716

W Szponach Weng-Chianga
("The Talons of Weng-Chiang")

Ponownie Doktor i jego towarzyszka będą musieli zabawić się w detektywów. Tym razem prowadzą śledztwo w wiktoriańskim Londynie, gdzie doszło do zaginięć kilku dziewcząt.

Trop prowadzi do orientalnego iluzjonisty. Ów iluzjonista okazuje się być jednak niemal równie tajemniczy co sam Doktor. I znacznie bardziej niebezpieczny...

Liczba odcinków: 6

Scenariusz i reżyseria: Robert Holmes i David Maloney

Napisy: Mayev, Rumiko, Linka716